Zabezpečovací systémy Paradox ESPRIT


Zabezpečovací systémy Esprit jsou nejrozšířenější ústředny pro malé aplikace na trhu v ČR. Jejich výhodou je nízká cena a zkušenosti ověřené dlouhodobým provozem. Dodávají se v řadě modelů od 4 do 24 smyček. Využívají technologii zdvijených zón ATZ. Tato technologie dovoluje díky trojnásobnému vyvážení zón zapojit adresně dva detektory včetně ochranných kontatků na jeden kabelový pár. Ústředny lze doplnit řadou dalších modulů, počínaje několika typy klávesnic, moduly výstupů rozšiřujícími komunikátory apod. Ústředny lze programovat jak pomocí klávesnice, tak i dálkově pomocí zdarma dodávaného programu Espload. Velkou předností je, že programování a základní vlastnosti jsou společné pro celou řadu ústředen.


Ústředny

Základní deska nebo-li srdce celého systému, ústředny jsou určeny pro menší aplikace, obsahují až 24 zón, 2 klávesnicové zóny, systém se dá rozdělit na 2 podsystémy, podporuje až 49 uživ. kódů, paměť na 256 událostí

Zabezpečovací ústředny Paradox Esprit
Esprit 728ULTRA

10-zónová ústředna (8 ATZ a 2 klávesnicové zóny), stabilizovaný zdroj 950 mA, monitorovaný výstup 450 mA, proudová pojistka, podpora 2-drátových požárních detektorů, 1 PGM, výstup na sirénu se sledováním obvodu, telefonní linka
Esprit 738

14-zónová ústředna (12 ATZ a 2 klávesnicové zóny) - Další z řady nejrozšířenější ústředen pro malé aplikace na trhu v ČR. Jejich výhodou je nízká cena a spolehlivost ověřená dlouhodobým provozem.
Esprit 738ULTRA

18-zónová ústředna (16 ATZ a 2 klávesnicové zóny) - Její výhodou je nízká cena a spolehlivost ověřená dlouhodobým provozem. Ústředna využívá technologii zdvojených zón ATZ.
Esprit 748

24-zónová ústředna (24 ATZ a 2 klávesnicové zóny) - Ústředna využívá technologii zdvojených zón ATZ. Díky této technologii lze připojit na jeden pár svorek dvě nezávisle plně programovatelné poplachové zóny a jejich společný tamper.

Ovládací klávesnice EZS
Esprit 642

Ovládací klávesnice Esprit 642 je oblíbenou variantou pro ovládaní celého zabezpečovacího systému. Velký displej zaručuje bezproblémové čtení údajů a díky paměti klávesnice můžeme sledovat stavy systému. Klávesnice se dodává s uzaviratelnými dvířky.
Esprit 636

Tato LED klávesnice díky podsvitu tlačítek dokáže indikovat stav až 24 zón. Svým jednoduchým designem se hodí do kanceláří, domácnosti či skladových prostorů.
Esprit 646

Tato LED klávesnice díky podsvitu tlačítek dokáže indikovat stav až 24 zón. Svým jednoduchým designem se hodí do kanceláří, domácnosti či skladových prostorů.

Bezdrátové moduly Paradox
MG-RCV3

Bezdrátové rozšíření umožňující připojení k systému veškerá bezdrátová čidla Magellan a ovládat systém až pomocí osmi dálkových ovladačů. Systém SPECTRA představují řadu ústředen, navazujících na úspěšnou řadu ESPRIT .Jsou vylepšeny řadou dalších prvků ( sběrnicové moduly, bezdrátové rozšíření, přehlednější programování, širší uživatelské možnosti ). Principiálně kopírují ústředny ESPRIT , proto není přechod ze systému ESPRIT nijak náročný. Dodávají se v řadě modelů od 4 do 16 smyček. Využívají technologii zdvojených zón ( ATZ ). Tato technologie dovoluje díky trojnásobnému vyvážení zón zapojit adresně dva detektory včetně ochranných kontaktů na jeden kabelový pár. Ústředny lze doplnit řadou dalších modulů, počínaje několika typy klávesnic, modulů výstupů, sběrnicovými expandery apod. Ústředny lze programovat jak pomocí připojené klávesnice, tak i dálkově pomocí dodávaného programu WinLoad.


Ústředny

Srdce celého systému je ústředna, která přijímá všechny vstupní informace (impulzy a stav čidel, stav baterií a další) a na základě těchto informací inicializuje výstupy (siréna, SMS....)
Klávesnice

Ovládací prvek systému, pomocí kterého můžete zabezpečovací systém uvést do aktivního stavu a zpět. Dále je možné nastavovat a konfigurovat celý systém
Rozšiřující moduly zón

V případě, že je potřeba doplnit systém o vstupy pro další čidla a detektory použijte tyto moduly
Rozšiřující moduly PGM

Tyto moduly se používají v případě nedostatečného počtu výstupů, např. pro ovládání garážových vrat apod.
Speciální moduly

Moduly hlasové komunikace a tisku

Zabezpečovací systémy Paradox Digiplex
Nejrozšířenější zabezpečovací systémy

Zabezpečovací systémy Paradox Digiplex patří mezi nejpoužívanější alarmy používané pro střední a velké objekty v ČR. Tento alarm byl nainstalován například již na několika stovkách bank, vojenských a vládních objektech a dalších budovách, vyžadujících vysokou úroveň zabezpečení.
Nejmodernější technologie zabezpečení

S využitím průlomové technologie GuardWall zajišťuje alarm Digiplex ochranu všech objektů. Plně modulární technologie, zajišťuje maximální přizpůsobení konkrétním požadavkům aplikace a možnost inovace.
Integrovaný přístupový systém

Plná integrace zabezpečovacího a přístupového systému, umožňuje mnoho dalších funkcí, jako je ovládání zabezpečení přístupovými kartami, monitorování dveří zabezpečovacím systémem, řízení výstupů na základě libovolné události nebo událostí (např. pro řízení osvětlení, klimatizace, topení atd.) a ukládání všech událostí do historie systému pro pozdější vyhledávání.
Bezdrátová nádstavba

Bezdrátová nástavba umožňuje připojení bezdrátových detektorů nebo bezdrátové ovládání systému. Systém lze také dálkově ovládat pomocí telefonu s tónovou volbou, kterým můžeme nastavovat a odstavovat jednotlivé skupiny nebo ovládat výstupy, např. garážová vrata. Pro komfortní obsluhu lze systém také ovládyt a monitorovat pomocí speciálních programů z PC.


Ústředny

Základní deska nebo-li srdce celého zabezpečovacího systému, ústředny jsou rozděleny dle počtu vstupních zón a dalších doplňkových vlastností
Klávesnice

Ovládací panel pro ovládání a programování systému
Venkovní pohybový detektor Digigard 85

Digigard DG85 je odolný vodě, hmyzu, prachu, větru, slunečnímu svitu a jiným venkovním rušením. Je vybaven specielním krytem s dvojitou ochranou základní desky, snímacího prvku a čočky. Pro eliminaci falešných poplachů od malých zvířat (do 40 kg), které se mohou pohybovat v detekčním prostoru je systém vybaven účinou ochranou - kombinací pokročilé optiky a digitální technologií zpracování.

Sběrnicové Paradox Digiplex - zabezpečovací ústředny
EVO48

8 zón na ústředně (16 ATZ), rozšiřitelná až na 48 zón, 4-drátová sběrnice, zabudované vlastnosti přístupového systému, programování přes Winload, kompatibilní s NEware, 5 PGM, 4 podsystémy, 96 uživatelů, 1024 událostí, baterie reálného času
Expandery

Rozšiřující moduly zón, rozšíření pro moduly dveřních kontaktů, univerzální rozšiřovací moduly, moduly pro bezdrátové rozšíření

Ovládací klávesnice Digiplex
Grafica

Grafica je posledním krokem v posloupnosti vývoje klávesnic zabezpečovacích systémů. Grafica umožňuje nejen zobrazení vytvořených plánů budovy s detektory, ale zjednodušuje ovládání pomocí grafického menu a navigačních tlačítek.
DGP2-641BL

Elegantní a snadno ovladatelná LCD klávesnice Digiplex DGP2 - 641 BL, umožňuje snadný přístup ke všem bezpečnostním funkcím systému. Pomocí této klávesnice může být ovládán systém Digiplex 848, nebo Digiplex 96 NE.
DGP2-641RB

Stejné parametry jako DGP2-641BL. Tato klávesnice navíc obsahuje integrovanou přístupovou čtečku. Modře posvícený displej se 32 znaky zobrazuje všechny základní stavy a napovídá postupy ovládání systému.
DGP2-648BL

Klávesnice DGP2 - 648BL s 48 LED diodami pro zobrazení zón. Systém DIGIPLEX zaručuje kvalitní ostrahu s velice jednoduchým a přehledným ovládáním. Údaje o systému jsou přehledně zobrazovány pomocí LED diod na čelním panelu klávesnice.
DGP2-ANC1B

LED tablo je samostatný modul připojitelný na sběrnici, programování pomocí software Winload nebo klávesnice DGP2 - 641 BL. Umísťuje se nad klávesnici nebo samostatně a nebo na jiný DGP2-ANC1B modul.

Sběrnicové detektory
DGP2-50

Infrapasivní pohybový detektor s duálním prvkem. Tento detektor je vybaven patentovanou technologií Digital Motion Detection zajišťující vysokou spolehlivost přímým A/D převodníkem a technologií automatického čítače pulsů.
DGP2-60

Infrapasivní pohybový detektor se čtyřnásobným prvkem. Tento detektor je vybaven patentovanou technologií Digital Motion Detection zajišťující vysokou spolehlivost přímým A/D převodníkem a technologií automatického čítače pulsů.
DGP2-70

Sběrnicový detektor vysoké ochrany s imunitou proti zvířatům do 40kg. Systém vybaven účinnou ochrannou - kombinací pokročilé optiky a digitální technologií zpracování.
DIGIGARD-85

Digigard DG85 je odolný vodě, hmyzu, prachu, větru, slunečnímu svitu a jiným venkovním rušením. Je vybaven specielním krytem s dvojitou ochranou základní desky, snímacího prvku a čočky, odolný vůči poplachům od malých zvířat.
DIGIGARD-85W

Digigard DG85W je odolný vodě, hmyzu, prachu, větru, slunečnímu svitu a jiným venkovním rušením. Je vybaven specielním krytem s dvojitou ochranou základní desky, snímacího prvku a čočky, odolný vůči poplachům od malých zvířat.

Paradox Digiplex - rozšiřujicí moduly
DGP2-ZC1

Modul dveřního kontaktu se používá k ochraně dveří a oken. Běžně se část s magnetem montuje na dveře, nebo okna a jazýčkové relé ( druhá část kontaktu ), se montuje na zárubeň, nebo rám okna.
DGP2-ZX1

Jedno zónový rozšiřovací modul, který lze připojit k ústřednám Digiplex ( DGP-848 , DGP-96 NE ) a ke každému drátovému detekčnímu zařízení.
APR3-ZX4

Sběrnicový modul rozšíření systému pro 4 zóny. Modul lze připojit kamkoliv na sběrnici a má plně programovatelné zóny.
APR3-ZX8

Sběrnicový modul rozšíření systému pro 8 zón. Modul lze připojit kamkoliv na sběrnici a má plně programovatelné zóny.
DGP2-ZX4

Čtyřzónový expander, který se připojuje přímo na desku ústředny DIGIPLEXU DGP-96 NE. Jinou ústřednu tento modul nepodporuje.
MG-RCV3

Bezdrátové rozšíření umožňující připojení k systému veškerá bezdrátová čidla Magellan a ovládat systém až pomocí osmi dálkových ovladačů.
MG-RCV3

Toto bezdrátové rozšíření umožňuje připojení k systému veškerá bezdrátová čidla Magellan a ovládat, systém až pomocí 16-ti dálkových ovladačů, které mají podsvit. MG-RCV3 je bezdrátový modul pro dálkové ovládání od firmy PARADOX. Je to následovník populárního příjmače Omnia. Sestává se z příjmače a 4- tlačítkových dálkových ovladačů. Ve spojení s libovolnou ústřednou, lze pomocí tlačítek zastřežit / odstřežit ústřednu, aktivovat panické poplachy, aktivovat / deaktivovat programovatelné výstupy ústředny PGM. Každé tlačítko má svůj identický ochranný kód, který dovoluje při použití více ovladačů, rozpoznání konkrétního uživatele. Systém lze taky provozovat samostatně ( bez připojení k ústředně ). V tomto případě pomocí tlačítek aktivujeme ( spínáme ), pouze výstupy na desce přjimače.Při připojení přijímače MG-RCV3 v autonomním provozu, můžete k tomuto přijímači přihlásit maximálně 8 dálkových ovladačů, žádné bezdrátové detektory ani magnetické kontakty. VLASTNOSTI: AUTONOMNÍ PROVOZ: 8 dálkových ovladačů, ESPRIT: 8 dálkovách ovladačů, SPECTRA: 8 bezdrátových zón a 8 bezdrátových ovladačů (nezávislých na vstupech), DIGIPLEX: 16 bezdrátových zón a 16 dálkových ovladačů, Podpora všech vysílačů Magellan, Plné sledování (baterie, ochranný kontakt - tamper, ztráta signálu), Možnost zobrazení síly signálu, 4 PGM výstupy, Možnost dodání na frekvencích 868 MHz a 433 MHz, Není určen pro rozšíření ústředny MG - 6060

Přístupové moduly
DGP2-ACM11

Modul kontroly přístupu - Systém Digiplex lze rozšířit tento modul, pomocí kterého můžete otevírat dveře a ovládat zabezpečovací systém pomocí karet.
CR-R870-A

Bezkontaktní PROXIMITY čtečka pro vnitřní aplikace. Slouží jako součást přístupového systému Digiplex. Tato čtečka podporuje formát Wiegand 26 bit, nebo 32 bit.
CR-R880-BL

Bezkontaktní PROXIMITY čtečka pro vnitřní i venkovní aplikace. Slouží jako součást přístupového systému Digiplex. Tato čtečka podporuje formát Wiegand 26 bit, nebo 32 bit.
CR-R885-BL

Bezkontaktní PROXIMITY čtečka s klávesnicí pro vnitřní a venkovní aplikace. Tato čtečka lze použít v přístupovém systému Digiplex. Přístupový systém Digiplex umožňuje kromě stávajících funkcí zabezpečovacího systému, sledování a ovládání až 32 dveří.
CR-R890-BL

Bezkontaktní PROXIMITY čtečka s prodlouženým dosahem pro vnitřní a venkovní aplikace. Čtecí dosah u této čtečky je až 61 cm, mimo to je čtečka ve voděodolném krytu.
MG-WR1

Bezdrátová čtečka s Wiegand rozhraním. Podporuje dálkové ovladače MG-REM1 a MG-RAC1. Ke každému dálkovému ovladači lze přířadit až 5 přístupových karet.
CR-R702-A

Standartní přístupová karta, pracující na principu indukční cívky. Uvnitř karty je zalisována cívka a identifikační čip. Čtecí vzdálenost 10 cm.
CR-R704-B

Klíčenka pro přístupové systémy v moderním designu a modré barvě. Další z možností identifikačního média. Čtecí vzdálenost 7 cm.
CR-R706-A

Standartní přístupová karta, pracující na principu indukční cívky. Vhodná pro potisk kvalitním tiskem. Uvnitř karty je zalisována cívka a identifikační čip.
BioSwitch - čtečka otisku prstů

Čtečka na otisk prstů - Standartní verze umožňuje uložení až 49 vzorových otisků prstů a systém lze rozšířit až na 250 uživatelů. Čtečka se programuje pomocí externího konfigurátoru.
BioMetal BSS-1C

Čtečka na otisk prstů v ANTI-VANDAL provedení, 99 (199) uživatelů

Speciální moduly
APR3-ADM2

Rozšiřující modul hlasové asistence. Tímto modulem lze kontrolovat stav systému, zastřežovat a odstřežovat jednotlivé podsystémy. Rovněž lze také ovládat programovatelný výstup, tedy PGM na tomto modulu telefonem s tónovou volbou.
DGP-LSN4

Hlasový modul, obousměrná komunikace
DGP-SUB1

Interkom, účastnická stanice, obousměrná komunikace, možnost připojit až 4 moduly
APR3-PRT1

Tiskový modul APR3-PRT1 slouží k automatickému nebo manuálnímu tisku událostí v systému. Tento modul lze přiřadit k ústřednám Spectra nebo Digiplex. Propojení s PC lze realizovat přes sériový nebo paralelní port.
DGP2-PS17

Napájecí zdroj k ústřednám Digiplex DGP-848 a DGP-96 NE. Posilovací napájecí 1,7 A zdroj, sloužící k vyrovnávání úbytku napětí ve sběrnicových systémech. Tento zdroj vyžaduje připojení samostatného trafa a záložní baterie.

Bezdrátový zabezpečovací systém Magellan
Magellan je první zabezpečovací systém, kombinující bezpečnost s velmi populárním vzhledem a stylovým designem. Avšak Magellan vypadá zcela jinak než doposud známé zabezpečovací systémy. S instalací nebudete mít problém v žádném objektu, navíc se skvěle hodí do každého interiéru. S Magellanem můžete poslouchat rádio, zanechat vzkaz, používat jej jako telefon, budík či sledovat připojená další zařízení. S Magellanem máte víc než jen zabezpečený dům!
Uživatelská charakteristika

 • Vestavĕné rádio
 • Hands-free telefon
 • Vysoká kvalita zvuků a hudby
 • Možnost vzdáleného ovládání pomocí telefonu
 • Možnost instalace na veškerých objektech
 • Středisko " rodinných " zpráv
 • Vyhodnocení stavu třemi způsoby ( svĕtelné, zobrazení textu a hlasovĕ v češtinĕ )
 • Ovládání systému telefonem
 • Tlačítko pomoc " krok po kroku"
 • Budík, časování signalizace
Bezpečnost

 • Dvojcestná komunikace s monitorováním linky pro pohotovostní pomoc
 • Jednodotykové požární tlačítka pro jednoduché přivolání pomoci ( policie, záchranná služba, hasiči )
 • Různé možnosti zabezpečení - plné, klid, a automatické střežící metody
 • 16 uživatelů
 • 16 bezdrátových zón a 16 dálkových ovladaů
 • Pamĕť 256 událostí
 • Domovní automatizace ( X10 )
Ústředny

Bezdrátové ústředny Paradox
Klávesnice

Bezdrátové klávesnice pro zabezpečovací systémy Magellan
Ovladače

Dálkové ovladače pro pohodlnější ovládání systému Magellan
Bezdrátové pohybové detektory

Analogové a digitální bezdrátové pohybové detektory pro systém Magellan
Dveřní kontakty

Dveřní bezdrátové magnetické kontakty, kompatibilní s ústřednou Magellan

Detektory Paradox
Pohybové detektory kombinují rozvinuté možnosti a nejnovější patentované technologie v celé řadě detektorů od digitálních s imunitou vůči zvířatům až po analogové detektory. Kombinací všech vlastností zajišťují detektory maximální odolnost vůči falešným poplachům při zachování nejvyšší možné úrovně zabezpečení. Nejvyššími představiteli patentované digitální technologie jsou detektory řady DIGITAL VISION a DIGIGARD. Tyto detektory jsou vyvinuté pro nejvyšší stupeň ochrany. Využívají přímý A/D převod pomocí procesorů s jádrem IC. Detektory jsou plně softwarově ovládány. Signál zachyceného pohybu je ihned převeden do číslicové podoby a dál zpracováván pouze digitálně. V cestě není použit žádný analogový prvek, což zajišťuje maximální přesnost - minimální šum, žádnou saturaci a žádnou ztrátu dat. Tyto vlastnosti maximálně zvyšují přesnost, spolehlivost a eliminují riziko vzniku falešných poplachů. Optické vlastnosti a patentovaná digitální technologie získala pro detektor Digigard 75 světovou proslulost jako spolehlivý detektor bez falešných poplachů s imunitou vůči zvířatům. Patentovaná technologie automatického počítání impulsů převádí každý pohybový signál na pulsní výstup, který určuje zda detekovaná pohybová energie odpovídá stavu poplachu. Zachycená energie je změřena a uchována v paměti pro možnost dalšího zpracování - procesor inteligentně rozhoduje o typu přijaté energie a zamítá nepohybové signály.
Digitální pohybové detektory

Digitální zpracování signálu, sběrnicové detektory, imunita vůči malým zvířatům, venkovní provedení
Analogové detektory

Analogové zpracovnání signálu, imunita vůči zvířatům, autonomní ochrana, stropní detektory
Duální MW/PIR detektory

Kombinované čidlo, klasické PIR s mikrovlnnou detekcí
Speciální detektory

GLASTREK 456. Jedná se o vysoce kvalitní a 100% spolehlivý detektor, plně otestovaný přímo při výrobě. Čidla detekují dvě frekvence, vzniklé při porušení skla. Nízkofrekvenční vlnu nárazu a vysokou frekvenci tříštění skla. Nevzniknou-li tyto dvě frekvence současně, nedojde na čidle k vyhodnocení poplachu. Glastrek se hodí k použití pro detekci rozbití klasických skleněných tabulí, temperovaného, nebo laminovaného skla. Při použití nejsou nutná žádná další nastavení. Glastrek musí být instalován na pevné ploše, bez otřesů a chvění.
Držáky detektorů

Speciální kloubové držáky pro detektory Paradox


AFT_500 FACE ID, biometrický terminál s rozpoznáváním obličeje, Ethernet, 125 kHz, vnitřní
AKTION
Terminál pro evidenci docházky a kontrolu přístupu • Identifikace pomocí rozpoznávání charakteristiky obličeje • Kombinace s kartou nebo PIN • Rychlost vyhodnocení do 1 sec • Otevírání dveří
PCS300 - IP/GPRS komunikátor

PCS300 je univerzální IP (Internet Protokol) přenosový modul, který umožňuje zabezpečovací ústředně přenos událostí na pult centralizované ochrany pomocí IP protokolu přes internet nebo pomocí GPRS. PCS300 se dodává ve dvou provedeních. - PCS300 s GPRS12 - modul má GPRS / IP modul - PCS300 bez GPRS12 - modul má jen IP modul PCS300 se připojí k jakékoli komunikátoru (RING,TIP) ústředny a zachycuje přenosové kódy v Contaktu ID. Podporuje dvě komunikační sekvence, každá z nich je vázána na konkrétní telefonní číslo. Veškeré programování PCS300 se provádí přes webové rozhraní, buď vzdáleně přes Ethernet IP nebo přímým připojením k PC. Vlastnosti: •přenos událostí z komunikátoru zabezpečovací ústředny pomocí IP, GPRS nebo pevné linky •podpora až dvou přijímačů IPR512 •konfigurace modulu a sledování stavu modulu pomocí webového rozhraní •dva vstupy, stavy vstupů mohou být přenášeny pomocí IP nebo GPRS do přijímače IPR512 •možnost upgrade firmware •přenos textových zpráv o stavu dvou vstupů modulu pomocí SMS až na 8 tel. čísel •dohled nad komunikací ústředny •128-bitové (RC4 a MD5) nebo 256-bitové (AES) šifrování
Internetový modul IP100

Ethernetový komunikační modul Paradox IP100 umožňuje vzdálený přístup k ústřednám Digiplex EVO, Spectra série SP a magellan MG5000/5050 pomocí síťového rozhraní. Uživatel navíc získá možnost jednoduché správy systému pomocí webového rozhraní. Pro modul je k dispozici nová verze programu NEware a programu WinLoad. V těchto programech se nastavuje přímo IP adresa modulu. Odpadá tedy instalace virtuálních sériových portů. Hlavní výhodou tohoto modulu je, že výrobce je přímo Paradox, z čehož vyplývá plná podpora ze strany výrobce. Vlastnosti: •Jednoduché zapojení - modul se připojuje přímo do konektoru "serial" na desce ústředny (není potřeba modul Esprit 306) •Napájení přímo z ústředny. •K modulu je dodáván jednoduchý konfigurační program, který umožňuje nastavení parametrů modulu a registraci na Paradox DNS. •Nastavení spojení v programu se nastavuje přímo IP adresa modulu nebo DNS (Paradox umožňuje zaregistrovat modul na stránkách www.paradoxmyhome.com) •Přístup pomocí internetového prohlížeče umožňuje základní správu systému a nastavení zasílání informací až na 16 emailových adres. •V ovládacím programu se nastavuje IP adresa pro každý objekt zvlášť, není tedy nutné pro připojení na další objekt, měnit parametry nastavení spojení nebo virtuálního sériového portu.
Komunikační modul PCS200

Komunikační modul PCS200 poskytuje EZS ústřednám Paradox možnost bezdrátové komunikace, přenos systémových událostí prostřednictvím GPRS nebo GSM sítě na monitorovací přijímač (PCO-Pult Centrální Ochrany) IPR512. Modul PCS200 lze nakonfigurovat tak, aby posílal události koncovému uživateli prostřednictvím SMS a vzdáleně komunikoval (upload / download) se softwarem Winload přes GPRS. To vše je dosaženo pomocí jednoduchého 4-vodičové sériové spojení mezi ústřednou a modulem PCS200. Modul PCS200 lze instalovat až 2m od EZS ústředny. Anténu na modulu lze nainstalovat až do vzdálenosti 18m od zařízení, pomocí volitelného anténní prodloužení v závislosti na síle signálu. Vlastnosti: •Přenos událostí na PCO IPR512 přes GPRS nebo přes GSM •Rychlý upload / download se softwarem WinLoad nebo NEware přes GPRS •Firmware upgrade přes GPRS nebo Přímým spojením •Přenos zpráv prostřednictvím textových zpráv (až 16 telefonních čísel) •Dohled komunikace modulu s ústřednou. Pokud ústředna nedetekuje modul potom ústředna přenese tuto ztrátu, jako přenosový kód na PCO po pevné lince. •Konečný uživatel může zastřežit či odstřežit systému zasláním textové SMS zprávy na PCS200 - GSM režim •Poslat před-nahrané hlasové zprávy o poplachu na 8 tel. čísel pomocí hlasového modul VDMP3 - GSM režimu •Jednoduchá instalace pomocí 4-vodičového sériové spojení •Modul antény lze nainstalovat až 18m od modulu PCS200 pomocí volitelného prodloužení anténní kabelu v závislosti na síle signál •128-bit (MD5) a 256-bit (AES) šifrování - GPRS režim